☆☆18 серпня 2018 року відбулася II Конференція Всеукраїнської громадської організації україно – сирійської дружби «Дружба – Садака».☆☆

18 серпня 2018 року відбулася II Конференція Всеукраїнської громадської організації україно – сирійської дружби «Дружба – Садака».

Захід традиційно почалося з національних гімнів обох країн – України та Сирії.

Конференцію відкрив народний депутат України двох скликань, Президент товариства, генерал Анатолій Іванович Доманський. На конференцію прибуло більше 200 делегатів з 21 регіонів України, а також запрошених гостей, і представників арабських діаспор, та громадських організацій. Захід висвітлювала місцева і іноземна преса, зокрема, в залі були присутні представники Національної Спілки журналістів України, представники Сирійської арабської інформаційного агентства САНА, українські та сирійські блогери.

Президент товариства «Дружба – Садака» Доманський Анатолій Іванович розпочав засідання з хвилини мовчання в пам’ять про пішедших з життя друзів сирійського народу, які до кінця присвятили себе справі побудови дружніх відносин між народами, а також склав голову в боротьбі за незалежність і територіальну цілісність Сирійської Арабської Республіки.

У своїй доповіді генерал Доманський в черговий раз висловив подяку представникам сирійської діаспори за допомогу в спільній справі щодо зміцнення зв’язків між нашими народами, згадавши при цьому, що на долю сирійського народу і офіційних міждержавних відносин між Сирією і Україною випали суворі випробування. Сьогодні ми є свідками того, що ця страшна війна в Сирії наближається до завершення. Переможцем в цій війні буде сирійський народ. Миролюбні українці завжди в цій боротьбі зі своїми сирійськими братами.

У свою чергу представник сирійської діаспори в Україні др.Адиб Ареф подякував українським друзям, за їх послідовну підтримку Сирійської Арабської Республіки і допомогу в прориві інформаційної блокади навколо подій в Сирії, що у великій мірі сприяло збереженню дружніх відносин між нашими країнами і народами, як би хто не намагався цьому перешкодити , з якихось миттєвих політичних сиюхвилинних особистих інтересів.

Теми, яких торкнулися доповідачи, були різноманітні і стосувалися різних аспектів як міждержавних відносин України і Сирії, так і життя представників сирійської діаспори в Україні. Так, зокрема, доповідачі визначали, що необхідно повернути і відновити згорнуті після 2014 року міжпарламентські групи і міжурядові комісії з метою відновлення всебічних економічних, соціальних і політичних відносин з Сирією. Більш активно домагатися розширення співпраці в області науки, освіти, культури і мистецтва. Боротися з дискримінацією при прийомі сирійської молоді до українських ВНЗ. Постійно інформувати органи влади України про реальну ситуацію в Сирії з пропозиціями об’єктивної оцінки і справедливого ставлення до Сирійській Арабській Республіці та її керівництва.

Конференція, заслухавши доповідачів та виступи гостей, прийняла звернення до Президента Сирійської Арабської Республіки, в якому висловила солідарність і підтримку героїчної боротьби сирійського народу і впевненість, що мир та злагода прийдуть до багатостраждальної сирійської землі, після чого тисячі біженців повернуться додому і візьмуть активну участь у відновленні економіки країни, зруйнованої війною.

 

Дата публікації

03.09.2018

Читайте також: