Старе місто Бусра – пам‘ятка, що знаходиться під охороною ЮНЕСКО.

Старе місто Бусра – пам‘ятка, що знаходиться під охороною ЮНЕСКО.

На півдні Сирії розташоване місто Бусра بصرى‌‎, що має важливу для людства археологічну цінність- Старе місто, яке внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Босра свого часу була важливою зупинкою на караванному шляху до Мекки.

Дорога від столиці Дамаску до Бусри складає трохи більше 100 км. Побачити в Бусрі можна Мечеть Аль -Хідр, побудовану у 12 столітті, Хаммам – манджак, датований 1372 роком, палацові елементи, лазні, хамами, віадуки, монументальні ворота, храмові комплекси та інші об‘єкти – архітектурні згадки про історичне минуле.

Найбільш вражаючою особливістю Бусри є римський театр. У його великих стінах також можна знайти ранні християнські руїни та кілька старих мечетей.

Побудований він був у 2 столітті нашої ери і розрахований на 15 000 осіб. Проектувальники театру наділили театр неймовірною акустикою, що гості, які відвідували заклад і купували недорогі квитки і були віддалені від сцени чудово чули акторів. Сцена мала 45 метрів в ширину і 8 метрів в глибину.

Театр був оздоблений мармуром. Згідно з історичними переказами на меценатів під час вистав розпорошували ароматизовану воду, тим самим створювали наче дрібний туман, щоб їм було комфортно в серці пустелі. Фортифікайні укріплення періоду Омайядів та Аббасидів допомогло будівлі зберегтися до нашого часу.

 

Дата публікації

02.08.2021

Читайте також: