У Києві відбулася виставка скульптур та живопису сирійського митця Афіфа Ага

У Києві відбулася виставка скульптур та живопису сирійського митця Афіфа Ага

Члени «Сирійської діаспори в Україні» відвідали культурний захід – виставку картин та скульптур «Внутрішній фенікс» Афіфа Ага, який відбувся за сприяння діаспори.

Познайомитися з творчістю митця, що спеціально прибув до столиці України, до галереї « АВС-арт» прийшло багато гостей, серед них українські митці, поціновувачі арту, очільник товариства дружби Україна-Сирія «Садака», члени сирійської, ліванської, болгарської, палестинської спільнот представники фінно-угорських народів та «Іракського Дому» . Розпочалося відкриття виставки з урочистих та вітальних промов на адресу гостя. Триватиме виставка до 27 червня 2019 року.

Afif Agha – відомий сирійський мистець – вперше представляє свої роботи в Україні та Європі зокрема. Його персональна виставка об’єднує близько півсотні кращих скульптурних і живописних творів.
Камерні скульптури автора мають яскраво індивідуальний характер. Працюючи тільки з природними матеріалами: деревом, гранітом, оніксом, мармуром, Афіф Ага тонко відчуває їхню структуру, очищуючи до лаконічної й вишуканої форми, сповненої внутрішнього динамізму. У лініях, орнаментальних елементах, тактильності оброблених поверхонь простежується національна специфіка образотворення.
У живописі автор надає перевагу умовному потрактуванню зображення: основне емоційне навантаження несе колір. Саме колірне поєднання-зіткнення проявляє глибинну сутність візії в багатофігурних чітко ритмізованих композиціях мистця. Універсум творчості Афіф Ага сформований на інспіраціях міфопоетичними пластами сирійської культури, як і на рефлексіях сучасника, очевидця драматичних подій новітньої історії країни.

«Внутрішній фенікс» для автора – більше ніж тематична назва виставки. Глибоко пережитий образ-символ незнищенного людського Духу, його одвічного відродження, попри складні випробування долі, – наскрізний у творчості сирійського митця.

Про автора
Афіф Ага народився 1959 року в м.Угарит (Сирія). Член Syrian Plastic Artist’s Union із 1993 р. 2014 року заснував власний музей-галерею «Quartz Hall» (м.Латакія). Учасник численних групових виставок у Сирії й за кордоном.

 

Дата публікації

12.06.2019

Читайте також: