У неділю, 29 грудня, у Донецькій області пройшов масштабний обмін полоненими, про який домовилися лідери нормандської четвірки в Парижі на початку грудня.

У неділю на Донбасі пройшов перший за два роки обмін полоненими між Україною і бойовиками «Л/ДНР». У попередній раз сторони обмінювалися утримуваними особами 27 грудня 2017 року.За підсумками обміну з полону на вільну територію України повернулися 76 осіб (12 військовослужбовців і 64 цивільних), тоді як до ОРДЛО передали 124 утримуваних. літак зі звільненими українцями вилетів з території військового аеродрому Чугуєва Харківської області в напрямку Борисполя, де їх зустрічали родичі, президент України Володимир Зеленський, міністр оборони Андрій Загороднюк і більше 60 представників ЗМІ.
Якщо б у мене було сто беркутівців, і мені запропонували одного розвідника — я б їм віддав сто беркутівців”, — заявив Володимир Зеленський. Передача п’яти ексбійців Беркута бойовикам ніяк не впливатиме на справи Майдану, вони будуть закінчені, підкреслив він.«З приводу беркутівців: так, це умови „всіх на всіх“, умови цього обміну. Ми забирали наших героїв… Я вважаю, що це складне було рішення. Рішення політичне — це правда. Я вважаю, що наші бійці, наші військові, наші і журналісти — вони всі є герої, і я впевнений, що для нас пріоритет — повернути наших людей», — сказав президент.

Дата публікації

30.12.2019

Читайте також: