Вітаємо столицю України з прийдешнім Днем міста.

♡♡ Вітаємо столицю України з прийдешнім Днем міста!

Важко заперечити тезу, що про державу не можна судити лише по її столиці. Однак саме столичні міста, найчастіше космополітичні та глобалізовані, дають можливість іноземцеві м’яко адаптуватися і хоч якось підготуватися до знайомства з новою країною та її глибинками. Знайомство з Києвом так не можна ігнорувати. І взагалі, побачивши це величне місто, його не можна не полюбити.

Київ, котрий розкинувся на обох берегах широкого в цих місцях Дніпра вже понад 12-ть століть відіграє роль головного міста не тільки України, а й цілого регіону. Засноване, за легендою, трьома братами й сестрою, воно пережило безліч руйнівних воєн і негараздів, та все ж гордо і впевнено живе і розвивається і в двадцять першому столітті, будучи столицею незалежної України та одним з найгарніших міст у Європі.

Тримільйонний мегаполіс може похвалитися не тільки історичними пам’ятками, дивовижною архітектурою, а й особливим духом, який одразу відчувають усі приїжджі. Часом метушливий, іноді розслаблений, а також діловий і політично активний, але водночас безтурботний – Київ воістину різноманітний. Банальна фраза про те, що кожен знайде тут щось своє, набуває сенсу, коли ти то гуляєш у ресторанах веселого Подолу, то залагоджуєш робочі питання в якомусь з ділових хмарочосів Печерська, то з живодайним коктейлем у руці хлюпаєшся в Дніпрі, відпочиваючи на острові посеред міста.

Столиці нерідко виконують суто політичні функції, віддаючи промисловість, науку, торгівлю, економіку іншим містам або навіть частинам країни. Якщо говорити про Україну, то Київ зовсім не соромиться брати на себе не тільки управління й керівництво. Промзони, робітничі райони, заводи та фабрики державного і стратегічного значення, представництва найбільших світових компаній, десятки престижних навчальних закладів з власними міні-містечками – наявність усього цього формує українську столицю не просто як політичний центр, а як цілком самостійну агломерацію, куди входять і різні міста-супутники. Чимало киян працюють у торгівлі, промисловості, IT-сфері, бізнесі.

Києву є куди рости як з точки зору урбанізму, так і з огляду на капіталістичну концепцію. Навіть попри доволі непрості перші 25 років української незалежності, іноземні компанії продовжують інвестувати і в столицю, і в державу в цілому, оскільки її потенціал видно навіть неозброєним оком. Сьогодні Київ є відображенням всього того, що відбувається в Україні, і він, усупереч проблемам, як об’єктивним, так і не дуже, змінюється, стаючи зручнішим, сучаснішим і привабливішим.

Важко знайти туриста, якого б не зачарувало літнє місто, що буквально потопає в зелені, нагадуючи суцільний величезний парк. Мало хто не відчує і зимову його красу, коли старовинні будівлі підсвічуються ілюмінаціями, а затишні кафе, тематичні бари й фешенебельні ресторани відкривають свої двері в очікуванні гостей. Щосезону Київ по-своєму прекрасний, адже то жовтіє по-осінньому, то сяє каштановими свічками, то покривається снігом, перетворюючи власні пагорби в невеликі лижні траси й місця для активного відпочинку. Туристична сфера так само посідає важливе місце в житті міста, оскільки потік туристів з далекого закордоння та країн колишнього СРСР збільшується з року в рік.

Українська столиця може запропонувати своїм гостям не просто якісь окремі об’єкти, котрі викликають інтерес, вона має в своєму розпорядженні цілі райони зі своїми визначними пам’ятками і неповторною атмосферою. Взяти хоча б Поділ – нижнє місто, історично вагомий осередок, який так любить молодь і представники творчих професій. Тут можна насолодитися «південним» неквапливим способом життя і близькістю Дніпра. А верхнє місто, зосереджене довкола Золотих воріт, – це ж суцільний музей просто неба з усіма його вуличками, скверами, старовинними особняками, площами та храмами. А Липки! Ви бували на Липках вихідного дня, коли урядові установи зачинено і весь район, перебуваючи в тиші та спокої, немов створений для ваших прогулянок і споглядання палаців, Шоколадного будиночка і грандіозної Києво-Печерської лаври, яка розкинулася неподалік? Узагалі, про Київ можна говорити годинами і навіть співати, як ви вже, напевно, зрозуміли. Тому найкращим продовженням цієї розмови буде особисте знайомство з ним!

Дата публікації

27.05.2019

Читайте також: