19 жовтня 2016 року у приміщенні зали засідань філософського факультету КНУ імені Тараса Шевченка пройшов круглий стіл «Соціальна інтеграція іноземців та представників національних меншин в український соціум». Метою заходу було обговорити сучасний стан інтеграційних процесів в український соціум іноземців та представників національних меншин, запропонувати шляхи вирішення гострих питань пов’язаних з процесами адаптації, дізнатися світовий досвід у врегулюванні подібних питань.
В рамках круглого столу розглядалися 5 наступних підтем:
1. Психологічна складова, як один з важливих факторів інтеграції у суспільство. Способи забезпечення комфортного проживання іноземців та національних спільнот на території держави.
2. Адаптація іноземних студентів в українських вищих навчальних закладах
3. Побутова адаптація представників національних товариств в місцях компактного проживання.
4. Проблематика працевлаштування іноземних громадян або представників національних меншин в Україні
5. Практичний досвід вирішення проблем адаптації та соціалізації іноземців та представників національних спільнот. Іноземний підхід. Державні інституції та неурядові організації.
14 доповідей експертів та спеціалістів зі згадатин тематик заслухали учасники заходу. Доповідачами та учасниками обговорень стали голови національно-культурних товариств, правозахистні ГО та ГО з захисту прав національних меншин, представники Інституту соціальної та політичної психології НАПМН України, організації з підтримки іноземних студентів в Україні, представники профільних департаментів та відділів, Міністерства культури України, керівники міжнародних відділів та центрів по роботі з іноземними студентами ВНЗ України (КНУ ім. Т. Шевченка, НТУУ, КНУКіМ, ЖДТУ), політологи, керівництво відділу у справах релігій та національностей Київської обласної держадміністрації, молодіжні організації, представники фонду «Відродження», члени Української Гельсінської групи, ДУМУ, спеціалісти з регіонів України (Вінниця, Івано-Франківськ, Мелітополь, Одеса, Миколаїв, Житомир).
У обговореннях взяв участь і Салем Ханун, який звернув увагу учасників заходу на проблеми з якими стикаються як сирійські студенти, що навчаються в Україні так і члени діаспори. Особливу увагу пан Салем наголосив на візовій політиці України щодо сирійських громадян і складнощах перетину кордону. Сказав, що більшість сирійців страждає від того, що не можуть запросити у гості навіть своїх батьків, братів та сестер. Молодь не може як раніше приїздати та здобувати освіту в Харкові, Києві чи Одесі. Пан Ханун наголосив, що важливими чинниками адаптації в українське суспільство мають стати обовязкові курси з вивчення української мови, це полегшить проживання і ассиміляцію з корінним народом. І серед пропозицій зазначив також чинне місце приділяти організації спортивних турнірів як методу згуртування етносів та іноземців.