«У кожної освіченої людини дві батьківщини: своя і Сирія»
“У кожної освіченої людини дві батьківщини: своя і Сирія” – сказав якось французький археолог, екс-директор Лувру Андре Парро. Саме тут, на «родючому півмісяці», в Передній Азії і Єгипті, в долині Тигру і Євфрату зародилася цивілізація, вперше з’явилися скотарство і землеробство.
Дамаск – найдавніша столиця світу і одне з наймальовничіших арабських міст. Якщо вірити легенді, то саме тут оселилися Адам і Єва, вигнані з раю.Перші відомості про місто датують 16 ст. до н. е. Є на що подивитися усім гостям столиці Сирії.
У Дамаску розташоване одне таємниче місце, з яким пов’язано незліченна кількість легенд і повір’їв – це унікальна печера Магарт-ад-Дамм. Кажуть, саме в цьому похмурому підземеллі Каїн вчинив страшний злочин – позбавив життя свого рідного брата Авеля.
Однією з найбільш цікавих вулиць Дамаску є Віа-Пектен, на якій збереглося багато древніх споруд – наприклад, зведена ще за часів правління Римської Імперії потужна кріпосна стіна.
Головна визначна пам’ятка Дамаску – мечеть Омейядів. Побудована вона була Халіфом Аль-Валідом в 715 році. Тут зберігається волосся з бороди глибоко шанованого пророка Мухаммеда і голова Хусейна. Національний музей Дамаска – окрема розмова. Там залами можна блукати годинами. Основою його колекції є найдавніші археологічні об’єкти, вік яких обчислюється тисячоліттями – це старозаповітні ілюстровані видання, старовинні фрески, ритуальні предмети, зброя, предмети античного мистецтва і багато іншого.
Жителі Дамаску дуже шанують давні традиції. Вони відрізняються привітністю, тому в гості тут прийнято ходити без запрошення, завжди отримуючи при цьому найтепліший і дружній прийом.
Стародавні мудреці були впевнені: «якщо Всевишній бажає нагородити, він підносить людині особливий подарунок – подорож в великий Дамаск».