Тартус – сирійський курорт на Середземному морі

Тартус з населенням більш ніж 160 тис жителів є другим найважливішим прибережним містом Сирії після Латакії. Розташований на середземноморському узбережжі навпроти острова Арвад, він знаходиться приблизно в 90 км від Хомса, 251 км від Дамаска. Тартус швидко розвивається в останні роки, і вже не вважається маленьким рибальським містом.
Тартус був заснований в давнину як Антарадус (Анти-Арадус – місто, що дивиться на Арвад). Місто процвітало протягом римського і візантійського періодів.
Він був головною християнської цитаделлю, а в IV столітті тут була побудована каплиця, яка, як стверджують, є першою каплицею, присвяченою Діві Марії. Землетрус 487 р н.е. значно зруйнував каплицю, але сталося диво – її вівтар залишився неушкодженим. Цитадель Тартус свого часу була останнім оплотом ордена тамплієрів на Святій Землі.
Історичний центр Тартусу складається з сучасних будівель, побудованих на стінах і всередині стін фортеці часів хрестоносців та рову, який до сих пір поділяє старе місто від нового.
У музеї собору Тартуського Божої Матері можна побачити експозицію різних археологічних знахідок, зроблених в Тартусі і його околицях, а також експонати, привезені з інших регіонів країни.
У 3 км від Тартуса знаходиться мальовничий острівець Арвад (єдиний в Сирії). Саме тут хрестоносці протрималися найдовше. Про це славне минуле нагадує фортеця, що височіє над островом, нині це музей.
Ще одна фортеця, арабська, знаходиться праворуч від пристані Арваду (всередину споруди туристів не пускають). Дістатися до Арваду можна на водному таксі за 20 хвилин.

Фото: wikipedia.org

Дата публікації

28.03.2018

Читайте також: