У Римі організують виставку: «Пальміра: підйом з розрухи»

На 30-й сесії Генеральної Асамблеї Міжнародного дослідницького центру по збереженню і реставрації культурних цінностей (ICCROM), яка пройде в Римі з 29 листопада по 1 грудня поточного року за участю 135 держав, італійська асоціація «Incontro di Civiltà» організовує виставку «Пальміра: підйом з розрухи ».

Агентство САНА отримало копію заяви асоціації, в якому говориться, що на виставці будуть представлені два експоната історичної Пальміри. Одним з них буде копія повністю відновленого за допомогою сучасних технологій Храму Баала, а другим – вкрадена при нападах на Тадмор терористів скульптура, яка була здобута на «чорному ринку» спецпідрозділом італійських карабінерів і, за заявою асоціації, «буде повернута в Сирію, як тільки дозволять обставини ».

Також в Римі в Академії мистецтв Єгипту асоціація представить фотовиставку, на якій будуть показані зображення об’єктів культурної спадщини з 5-ти країн регіону, які зазнали руйнувань. На думку асоціації, фотовиставка допоможе достовірно оцінити масштаби знищеного і розгромленого тероризмом.

Слід зазначити, що на порядок денний 30-ї сесії Генасамблеї ICCROM будуть винесені питання захисту культурної спадщини в умовах конфліктів і воєн, створення стратегії зниження ризиків та плану дій для активізації відновлення і реставрації в координації з ЮНЕСКО об’єктів культурної спадщини в інтересах місцевих громад, в зокрема в Лівії, Сирії та Ємені.

Дата публікації

21.11.2017

Читайте також: