Головний ринок сирійської столиці – Сук Аль-Хамідія

Дамаск – САНА

18-02-2022

У Дамаску від вулиці Ан-Наср до площі перед мечеттю Омейядов на приблизно 600 метрів протягнувся Сук Аль-Хамідія – головний столичний ринок, де тих, хто прийшов, приваблюють десятки магазинів з різними видами товарів.

Історія ринку сходить до 1780 року, коли була побудована його перша частина, західна, що тягнеться від воріт Баб Ан-Наср і ринку Аль-Асрунія. Вона називалася Новим ринком. Друга частина – східна – з’явилася у 1883-1884 роках.

Як розповів агентству САНА куратор Музею арабської каліграфії в Управлінні старожитностей та музеїв Ільхам Махфуд, у 1912 році ринок був сильно пошкоджений пожежею, після чого його дерев’яний дах замінили вогнестійким цинковим. У ній залишили невеликі отвори, щоб сонячні промені проникали вниз, золотими перлинами відбиваючись на базальтових плитах бруківки.

Від основної ринкової вулиці відходить понад 21 гілка з ринками Аль-Бзурія, Аль-Маскія, Аль-Харір, Аль-Араїс, Аль-Абі, Аль-Котон, Аль-Агабані, Аль-Хаятін та іншими.

Якщо увійти на Сук Аль-Хамідія через ворота Баб Ан-Наср, то власники магазинів неодмінно поцікавляться у вас, особливо у жінок, яка подія в сім’ї запланована. Справа в тому, що ці ворота виходять до Палацу правосуддя, де укладаються шлюбні контракти. Відвідувачі, які збираються одружуватися, особливо приїжджі із сільської місцевості та інших провінцій, заходять туди, щоб придбати все, що необхідно для весілля та майбутнього сімейного життя.

 

Дата публікації

18.02.2022

Читайте також: